Upravit stránku
Odpovědi na časté dotazy.

1. Jaká je životnost vaší nádrže, tj. za kolik let, při řádné údržbě a servisu, jí budeme muset vyměnit za novou? 

Životnost nádrže je neomezená (dle níže uvedeného dotazu předpokládám, že je nadzemní) , pokud se o ní pravidelně staráte. Tzn. Pravidelné revize, zkoušky a nátěry.

2. Předpokládám, že od vás zakoupená a instalovaná nádrž bude následně v mém vlastnictví a mohu pak do ní čerpat propan od jakéhokoliv licencovaného dodavatele? 

Nádrž u nás zakoupená je toho kdo si jí koupí. Samozřejmě je pak na něm kterého distributora propanu si zvolí.

3. Instalujete také k nádrži měřiče odběru plynu?
Instalovat plynoměr pro měření odběru plynného propanu je možné, naše společnost však toto nenabízí. Co se týká měření hladiny kapalného plynu v nádrži, což zajímá každého uživatele, je možné toto provádět za pomoci plovákového stavoznaku, který je součástí každé nádrže jako základní vybavení. Pro přenos informace o hladině kapaliny v nádrži na dálku slouží zařízeníí, která se montují na vlastní stavoznak, přenos následně je možný rádiově nebo pomocí signálu GSM. Viz kategorie Telemetrie.

4. Provádíte roční revizní prohlídky nádrže, kolik si za ně účtujete? 
Pravidelné revize provádíme. Cena této revize je 900,- Kč + doprava + DPH. Tyto revize se provádějí ne 1x za rok, ale 1x za dva roky (viz ČSN 69 0012 změna Z4). Více viz naše sekce Služby - Servisní činnosti

5. Kolik by zhruba stála doprava nové nádrže k rekreační chalupě (Neveklov, okr. Benešov u Prahy) a její instalace na připravený betonový základ?
Doprava nové nádrže a její instalace na betonový základ je cca 11.500,- Kč + DPH (v ceně je zahrnut i kotvící materiál a montážní práce). V dopravném byla zohledněna vzdálenost z výrobního závodu Rosice u Chrasti- Nevelkov. Často vzniká problém se skládáním nádrže z auta na místo uložení, toto je nutné vždy zanalizovat a projednat. V případě, že expedice probíhá naším nákladním autem s jeřábovou rukou je dosah z auta řádově 5-10 m podle druhu (hmotnosti) nádrže.

6. Co je potřeba vědět při rozhodování pro vytápění např. rodinného domu zkapalněným uhlovodíkovým plynem (LPG, propan)?

  • Velikost užitné plochy domu v m2 (plochy, kterou chci vytápět)
  • Zjistit nebo si nechat spočítat tepelné ztráty domu
        Tepelné ztráty do 20 kW pokryje zásobník 2,7 m3
        Pro tepelné ztráty nad 20 kW je lepší zvolit zásobník 4,85 m3
  • Následně se rozhodnout se jaký typ nádrže použít při zohlednění místa, kde je plánováno uložení nádrže
    Nadzemní zásobník má větší ochranný prostor dle technických pravidel G 402 01, část II, tab. 2a   Podzemní zásobník má menší ochranný prostor dle technických pravidel G 402 01, část II, tab. 2b

7. Jaké jsou běžné vstupní tlaky u spotřebičů používaných v ČR?
    Je nutné si uvědomit, že různé typy spotřebičů na plynný propan mají různé vstupní tlaky plynu.
    Pro spotřebiče vyrobené v ČR je vstupní tlak 32 mbar (3,2 kPa)
    Pro spotřebiče vyrobené v zahraničí je vstupní tlak 50 mbar (5,0 kPa)
    Důležitou informací je také to, že v ČR musí být tyto regulátory tlaku plynu vybaveny minimálně bezpečnostní rychlouzávěrem nebo pojistným ventilem (viz technická pravidla G 402 01 část IV čl. 4.1.1.3)

8. Jaká je cena zásobníků včetně 21 % DPH ?

Aktuální ceny vč. DPH jsou uvedeny v našem e-shopu.

9. Ceny uvedené na e-shopu jsou vč. dodání na místo v rámci ČR?

Veškeré ceny zásobníků na e-shopu jsou uvedeny ze závodu PSČ 538 34, Rosice u Chrasti, "naloženo na auto" .

10. Jak lze stanovit velikost nádrže pro můj rodinný dům? Uvažuji o zřízení topení propanem.

 

Pro jednoduché orientační stanovení potřebné velikosti (objemu) nádrže slouží tato tabulka.

Dle velikosti vašeho domu / provozovny naleznete v tabulce příslušný potřebný objem nádrže. Pokud máte patrový dům je potřeba celkové m2 plochy násobit počtem pater. Velikost nádrže (konkrétně velikost kapalným plynem smáčené plochy) má vliv na velikost přirozeného odparu plynu z nádrže. Čím větší objem nádrže tím větší odparný výkon.