Upravit stránku

 

LPG lze smíchat se vzduchem a výsledkem je vznik syntetického zemního plynu SNG (Synthetic Natural Gas). Vše funguje jednoduše. Jestliže smícháme směs propanu se vzduchem ve vhodném poměru vznikne syntetický zemní plyn SNG nebo-li tkzv. PROPAN AIR.

Charakteristiky spalování propanu a vzduchu jsou velmi podobné charakteristikám zemního plynu, takže syntetický zemní plyn SNG a zemní plyn (NG) mohou být použity zaměnitelně i spolu najednou

Tento systém se používá dlouho dobu hlavně pro případy dosažení maxim v dodávkách. Např. ve velmi chladných zimách, mohou být dodávky zemního plynu problematické a je třeba je vyřešit.

Pro řízení těchto maxim se používá dodatečná dodávka syntetického propanu z odpovídající směšovací jednotky, která je přiváděna do potrubí se zemním plynem.

Směsi propanu a vzduchu poskytují pohodlné, konzistentní a vysoce kvalitní palivo se spalovacími s vlastnostmi spalování podobnými zemnímu plynu. Směšovací jednotky typu FAS 4000 jsou k dispozici jako nízkotlaké jednotky „LP“ a jako vysokotlaké jednotky „HP“.
Oblasti použití
» Pro civilní a průmyslové použití
» Pro použití jako primární zdroj energie nebo jako alternativní (nebo integrační) zdroj energie
» Dodávky rezervního plynu pro plynárenské soustavy
» Pokrytí maximální poptávky spotřebou zemního plynu zvýšením kapacity již existujících plynovodů
Více informací zde

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti